|
IMO Blog, 2009
In zijn nieuwste column op de Volkskrant website haalt Thomas von der Dunk in reactie op Yochanan Visser de mythe van de machtige en leugenachtige Israëllobby van stal. Het is een bekend patroon: Israël wordt van de vreselijkste misdaden beschuldigd, ter compensatie krijgt iemand van de andere kant de mogelijkheid om te reageren, waarop die ervan wordt beticht onderdeel te zijn van een notoire lobby. Het is een onzinnige beschuldiging, want Visser is niet meer lid van een lobby dan Von der Dunk dat zelf is, of Jaap Hamburger of Dries van Agt.
Von der Dunk herhaalt zijn aantijging dat Israël zich als een 'Herrenvolk' gedraagt, zo trots is hij op die 'vondst'. Hij klopt zichzelf ook nog op de schouder voor het "bij de naam noemen van kwalijke zaken, hoe gehaat die naam ook is". Hij geeft geen enkel argument waarom Israël te vergelijken zou zijn met de nazi's, maar somt nog maar eens een paar (vermeende) wandaden van Israël op. Het feit dat sommige Israëlische grenssoldaten grof omgaan met Palestijnen (de grenssoldaten van Arabische komaf zijn wat dat betreft berucht!) vormt het bewijs dat Israëli’s een 'Herrenvolk' zijn. En het feit dat VN-rapporteur Richard Falk, die Israël eveneens met de nazi's heeft vergeleken, Israël van oorlogsmisdaden beticht, betekent zonder meer dat dat waar is.
Het gevaarlijke en a-historische van de nazi-vergelijking is dat de misdaden van de nazi’s worden gerelativeerd: "kijk eens, hedendaagse mensen – de Israëli’s zelf nota bene - doen net zo." Mooi, van die toch nog steeds hinderlijke last van het verleden zijn we dan weer af.
Overigens zei het hoofd van de militaire academie waar de soldaten hun verhalen vertelden die aanleiding waren voor alle beschuldigingen, gisteren in de Jerusalem Post, dat de media de zaak hebben misbruikt, aangedikt en overdreven om het Israëlische leger als een stelletje oorlogscriminelen neer te kunnen zetten.
Het feit dat Visser de website van Yisrael Beiteinu citeert om hun ideeën over vrede en de Arabieren in Israël weer te geven "verleidt" Von der Dunk "bijna tot het maken van vergelijkingen die ik zal laten om niet door nieuwe golven hyperventilerende lezers de internetprovider van de Volkskrant in het ongerede te brengen." Een grenzeloos kinderachtige en vooral laffe insinuatie, waarmee hij in feite dus opnieuw een nazi-vergelijking maakt. In dit geval zal hij wel doelen op de propaganda van Goebbels en de woorden van Visser.
Het zal Von der Dunk verbazen, maar Israëli's zijn niet de hele dag bezig met het roven van land van Palestijnen en het is volkomen legitiem dat Lieberman als Jood naar de enige Joodse staat ter wereld emigreert. Zoals Von der Dunk als historicus zou moeten weten worden Joden in Moldavië, zoals overal in Rusland, Oost-Europa en de landen die vroeger tot de Sovjet-Unie behoorden, behoorlijk gediscrimineerd. Velen zaten decennialang gevangen in een land dat ze hun identiteit ontnam. Zij die daar toch aan vasthielden eindigden, zoals zovele andere burgers van de Sovjet-Unie in de gevangenis of strafkampen.
Von der Dunk beweert dat hij heus ook stevige taal over de verwerpelijke praktijken van andere regimes bezigt. Kijkt men echter naar de columns die hij de laatste tijd heeft geschreven, dan valt zonder meer zijn sterke focus, zo niet obsessie, op Israël op: liefst zes columns dit jaar gingen over Israël. Daarbij werd het land ook in sommige andere columns genoemd. Voor stevige kritiek op een ander land moet je een stuk verder teruggaan. Zelfs dan blijkt dat nogal mee te vallen en is hij opvallend evenwichtig over landen als Iran, Rusland en China, geen lieverdjes waar het de mensenrechten betreft. Over Iran, waar minderheden en dissidenten worden gemarteld en homoseksuelen opgehangen, is hij zelfs uitermate mild.
Alleen tegen Israël gaat Von der Dunk zonder enige nuance tekeer en hij trekt bovendien ook het bestaansrecht van dat land in twijfel. Immers, met zijn opmerking over Lieberman suggereert hij dat Joden van elders er niet heen mogen emigreren en er minder rechten hebben dan de Palestijnen. Ook de nazi-vergelijking is een manier om een land zijn legitimiteit te ontnemen: de nazi's symboliseren immers het ultieme kwaad, dat ten alle tijde bestreden moet worden. Het wordt tijd dat Von der Dunk eens op een nuchtere manier naar Israël leert kijken, zodat wij van zijn giftige leugens verlost worden.
Ratna Pelle
Zie ook tweede artikel Yochanan Visser: Doe Israel eens recht!
|
IMO Blog Hoofdpagina
IMO Blog Archief
IMO Blog
A view from the Netherlands
by Ratna Pelle
* Volg me op Twitter
Je vind ons ook op:
* Israel & Palestijnen Nieuws Blog
* Israel-Palestina.Info Twitter
* Israel-Palestina.Info Facebook Pagina
* Israel-Palestina.Info Facebook Groep
* Israel-Palestina.Info
* IPI Actueel
* IPI commentaar
* IMO Blog (2e lokatie)
* IPI media
* IPI Opinie
* IPI English
IMO Blog (Israël & Midden-Oosten) bevat mijn opinies over het Israëlisch-Palestijnse conflict, het Joodse recht op zelfbeschikking (ook bekend als Zionisme) en het Palestijnse recht op zelfbeschikking. Ik ben een academica uit Nederland. Ik ben actief geweest in diverse linkse bewegingen voor vrede, milieu en derde wereld. Ik ben noch Joods noch Palestijns noch Israëlisch noch Arabisch.
© Alle teksten op deze blogs zijn eigendom van de schrijver, en dienen niet zonder toestemming gekopieerd te worden naar andere websites.
IMO Blog contains my thoughts on the Israel - Palestine conflict, the Jewish right to self determination (aka Zionism) and the Palestinian right to self determination, and especially the involvement of Europe with the conflict in the light of it's own history. I am an academic from the Netherlands who has been active in several leftist movements for peace, environment and third world. I am neither Jewish nor Palestinian nor Israeli nor Arab.
© All blogs posted here are copyright by the author, and should not be copied without permission.
BLOGS NL-ISRAEL:
* Ratna.NL - Over Israël en de Palestijnen 2005-2006
* Israel & Palestijnen Nieuws Blog
* Laatste nieuws uit Israel
* Dutchblog Israel (NL/EN)
* Simon Soesan (tot 2013)
* The Crethi and the Plethi (NL/EN)
* Loor Schreef
* Israel in de Media
* Trouw Israel Monitor
AMI ISSEROFF & CO:
* MidEastWeb Log on Middle East peace (2002-2011)
* ZioNation - Progressive Zionism & Israel Web Log (2006-2010)
* Israel: Like this, as if (2007-2009)
* Middle East Analysis (2007-2011)
OTHER BLOGS ISRAEL:
* AP Israel Watch (2010)
* Blue Truth (2007-2015)
* UK Media Watch/
* Daled Amos
* Dry Bones cartoons
* Dvar Dea from Israel
* Elder of Ziyon
* FresnoZionism (2006-2014), now Abu Yehuda
* Haifa Diary
* Israel Proud (2009-2012)
* A Liberal Defence of Israel (2006-2015)
* Neville Teller's A Mid-East Journal
* Normblog (2013)
* Philosemitism (2007-2013)
* Point of no return (Middle East's forgotten Jewish refugees)
* Pro-Israel Bay Bloggers
* Ray Cook (Israel, Zionism and the Media)
* Simply Jews
* Unplugged Mike (2003-2011)
* Yaacov Lozowick's Ruminations
WEBSITES ISRAEL:
* CIDI
* Cijo - Voor Israel, Voor Vrede
* Christenen voor Israel
* Engage (GB)
* Etsel over Jodendom & Israël
* Israel Facts (NL)
* Israël-Informatie linkpagina (NL/EN)
* Israël-Palestina Info (NL/EN)
* Likoed Nederland
* MidEastWeb - Middle East News/Views
* Maurice Ostroff - Second Thoughts
* Missing Peace (NL)
* Peace With Realism
* VECIP - Vrije Encyclopedie Conflict Israël-Palestina
* WAAR media werkgroep Israel
* Zionism & Israel
* Zionism On the Web
DIVERSE ONDERWERPEN:
* Brassé Sittard - Van linkse politiek tot Joodse genealogie
* Sittard Web Log - "politieke, sociale en groene berichten"
* At the back of the hill
* The Euston Manifesto
* The IgNoble Experiment
* Jeff Weintraub, Commentaries and Controversies
* Keesjemaduraatje
* Het Verraad van Links (Carel Brendel)
* Verbal Jam (NL)
* Zin en Rede
* SEO - Search Engine Optimization
NIET MEER GEUPDATE:
* Christians Standing With Israel - Blog
* IreneLancaster's Diary (on Aliyah, Judaism, Zionism and Politics)
* Jewish State
* Octogenarian
* Ratna's Review on Israel, Zionism and Peace (2005-2006)
* Sanda & Israel
* Z-Word Blog, Views on Zionism
RSS V 1.0
RSS V 2.0
|